TV-tider OS 2014

Här hittar ni vilka grenar i OS som sänds på vilken TV-tid under OS 2014 i Sotji. Det kompletta tidsschemat för OS 2014 är släppt och för oss sportälskare så kommer februari att vara fullsmockad med underbar vintersport. Vi ber att få återkomma med vilka kanaler som sänder de olika grenarna så fort den informationen finns tillgänglig. Tills dess hittar ni det kompletta OS-programmet med tider här nedan. I TV3 och TV10 kommer svenskt OS-deltagande att prioriteras. Huvudkanalen för svenskintresse där även medaljstrider kommer att visas är TV3. Man kommer alltid att kunna se direktsändning på OS i Sotji på övriga kanaler, så i år ska man inte behöva missa en sekund av OS. Klicka här för att se TV-tiderna för OS-hockeyn.

 - Grunden är att på TV3 och TV10 ligger det med svenskintresse och sen om man vill följa OS så hittar man alltid i direktsändning på övriga kanaler. Ibland krockar det med svenskintresse men då är vi nöjda att vi kan visa allt i direktsändning ändå, säger Viasats OS-chef Erik Westberg.

– I TV3 prioriteras de sporter där svenskar deltar och där medaljstriderna är. Och även på TV10.

Se OS 2014 med Boxer

Har du inte huvudkanalerna till OS i Sotji, TV3 och TV10 klicka här för att ansöka om OS-kanalerna hos Boxer! Man kan också ansöka om ett kontantkort hos Boxer, där man endast betalar 549 kr för 1 månad. Perfekt om man bara vill se OS!

Tider och programschema OS 2014

Som ni ser här nedan så börjar OS 2014 redan den 6 februari, men invigningen är inte förrän den 7 feb. Tänk också på att tiderna är angivna i svensk tid (UTC +1), medan tidzonen i Sotji är UTC +4, vilket gör att Sotji ligger tre timmar före oss. Så när vi kollar på Sverige – Tjeckien i ishockey kl 18.00 den 12 februari, så är klockan i Sotji 21.00.

Svenska grenar och tider ni inte får missa

OS-hockey 2014

12 februari kl 18,00: Tjeckien – Sverige. Det svenska hockeylandslaget går in i OS i Sotji och Tjeckien står för motståndet.

14 februari kl 13,30: Sverige – Schweiz

15 februari kl 18,00: Sverige – Lettland

OS-kvartsfinal

19 februari kl 09.00: Sverige – Slovenien

OS-semifinal

21 februari kl 13.00 Sverige – Finland

 

OS-final

Sverige – USA/Kanada

Fler tider som vi svenskar inte bör missa, kommer att fyllas på efterhand.

TV-tider och TV-tablå

 

Torsdag 6 februari
07:00 – 07:50 Snowboard, Slopestyle, Heat 1, kval (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
09:00 – 09:50 Snowboard, Slopestyle, Heat 2, kval (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
11:00 – 11:45 Snowboard, Slopestyle, Heat 1, kval (Damer) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
12:55 – 13:45 Snowboard, Slopestyle, Heat 2, kval (Damer) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:55 – 16:00 Freestyle, Puckelpist, kval 1 (Damer) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
16:30 – 18:10 Konståkning, Lagtävling, Singel, kortprogram (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2, Viasat OS 3
18:10 – 20:00 Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogram TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2, Viasat OS 3
22:00 – 00:00 Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogram Viasat Sport
Fredag 7 februari
04:55 – 07:05 Rodel, Singel, träning (Herrar) Viasat OS 4
06:50 – 09:05 Alpint, Störtlopp, träning 2 (Herrar) Viasat OS 2
07:05 – 17:00 Rodel, Singel, träning (Herrar) Viasat OS 4
09:15 – 10:15 Freestyle, Puckelpist, kval (Damer) Viasat Sport
10:15 – 12:15 Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogram Viasat Sport
12:15 – 13:10 Freestyle, Puckelpist, kval (Damer) Viasat Sport
13:10 – 14:50 Konståkning, Lagtävling, Singel, kortprogram (Herrar) Viasat Sport
14:50 – 17:00 Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogram Viasat Sport
07:55 – 10:30 Backhoppning, Normal backe, träning (Herrar) Viasat OS 3
12:00 – 12:45 Freestyle, Snowboard Slopestyle, träning Viasat OS 3
17:00 – 20:00 Invigning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
22:00 – 01:05 Invigning Viasat Sport
17:00 – 05:59 Invigning Viasat OS 4, Viasat OS 6
Lördag 8 februari
00:00 – 02:05 Längdskidåkning, Skiathlon (Damer) Viasat Sport
01:00 – 02:50 Ishockey, USA-Finland (Damer) TV10, Viasat OS 1
02:50 – 04:40 Ishockey, Kanada-Schweiz (Damer) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 06:25 Snowboard, Slopestyle, kval, highlights (Herrar) Viasat OS 2
06:00 – 09:00 Invigning TV10, Viasat OS 3
06:25 – 07:25 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 1 (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
07:25 – 08:10 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 2 (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
07:50 – 10:30 Alpint, träning 3 (Herrar) Viasat OS 3
08:30 – 09:40 Freestyle, Puckelpist, kval (Damer) Viasat OS 2
09:00 – 11:20 Ishockey, USA-Finland (Damer) TV10, Viasat Hockey, Viasat OS 6
09:40 – 10:20 Snowboard, Slopestyle, final, åk 1 (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
09:55 – 10:50 Längdskidåkning, Historiska lopp, jaktstart (Damer) Viasat OS 5
10:20 – 10:45 Snowboard, Slopestyle, final, åk 2 (Herrar) TV3, Viasat Sport
10:20 – 11:25 Snowboard, Slopestyle, final, åk 2 (Herrar) Viasat OS 2
10:30 – 11:50 Invigning Viasat OS 3
10:50 – 12:30 Längdskidåkning, Skiathlon (Damer) Viasat OS 5
11:00 – 11:55 Längdskidåkning, Skiathlon (Damer) TV3, Viasat Sport
11:25 – 12:30 Tändandet av den olympiska elden Viasat OS 2
11:50 – 12:25 Skridsko, Historiska lopp, 5000 m (Herrar) Viasat OS 3
11:55 – 13:25 Backhoppning, Normal backe, träning (Damer) Viasat OS 6
12:00 – 15:00 Invigning TV10
12:25 – 15:40 Skridsko, 5000 m (Herrar) Viasat OS 3
12:30 – 13:55 Snowboard, Slopestyle (Herrar) Viasat OS 5
12:30 – 14:00 Längdskidåkning, Skiathlon (Damer) Viasat OS 2
12:30 – 15:10 Skridsko, 5000 m (Herrar) TV3, Viasat Sport
14:00 – 05:59 Ishockey, Kanada-Schweiz (Damer) Viasat OS 6
14:00 – 14:55 Freestyle, Puckelpist, historiska åk Viasat OS 2
14:00 – 16:30 Ishockey, Kanada-Schweiz (Damer) Viasat Hockey
14:55 – 16:00 Freestyle, Puckelpist, kval 2 (Damer) Viasat OS 2
15:00 – 15:30 Freestyle, Puckelpist, kval 2 (Damer) TV10
15:20 – 20:25 Skidskytte, 10 km sprint (Herrar) Viasat OS 5
15:25 – 17:35 Rodel, Singel, åk 1 (Herrar) Viasat OS 7
15:30 – 17:10 Konståkning, Lagtävling, Isdans, kortprogram TV10, Viasat OS 4
15:30 – 17:10 Skidskytte, 10 km sprint (Herrar) TV3, Viasat Sport
15:30 – 17:30 Rodel, Singel, åk 1 (Herrar) Viasat OS 1
15:40 – 16:10 Ishockey, Highlights (Damer) Viasat OS 3
16:00 – 17:10 Skridsko, 5000 m, highlights (Herrar) Viasat OS 2
16:10 – 17:25 Backhoppning, Normal backe, försöksomgång (Herrar) Viasat OS 3
17:10 – 18:55 Medalj-ceremoni Viasat OS 2
17:10 – 19:00 Konståkning, Lagtävling, Singel, kortprogram (Damer) TV10, Viasat OS 4
17:25 – 19:00 Backhoppning, Normal backe, kval (Herrar) Viasat OS 3
17:30 – 18:30 Backhoppning, Normal backe, kval (Herrar) TV3, Viasat Sport
17:30 – 19:15 Rodel, Singel, åk 2 (Herrar) Viasat OS 1
17:35 – 05:59 Rodel, Singel, åk 2 (Herrar) Viasat OS 7
18:55 – 20:45 Freestyle, Puckelpist, final (Damer) Viasat OS 2
19:00 – 20:00 Konståkning, Lagtävling, Par, friåkningsprogram TV10, Viasat OS 4
19:00 – 20:30 Freestyle, Puckelpist, final (Damer) TV3
19:00 – 21:05 Freestyle, Puckelpist, final (Damer) Viasat Sport
19:15 – 20:15 Snowboard, Slopestyle, final (Herrar) Viasat OS 1
20:15 – 21:15 Längdskidåkning, Skiathlon (Damer) Viasat OS 1
20:25 – 05:59 Invigning Viasat OS 5
21:15 – 23:00 Skidskytte, 10 km sprint (Herrar) Viasat OS 1
Söndag 9 februari
00:30 – 02:00 Längdskidåkning, Skiathlon (Herrar) Viasat Sport
01:00 – 03:00 Alpint, Störtlopp (Herrar) TV10, Viasat OS 1
02:00 – 03:10 Snowboard, Slopestyle, final (Damer) Viasat Sport
03:00 – 04:50 Ishockey, Sverige-Japan (Damer) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 07:00 Snowboard, Slopestyle, final (Herrar) Viasat OS 1
06:00 – 07:50 Alpint, Historiska ögonblick, störtlopp (Herrar) Viasat OS 2
06:15 – 07:25 Freestyle, Snowboard Slopestyle, kval, highlights (Damer) Viasat OS 3
07:00 – 08:00 Längdskidåkning, Skiathlon (Damer) Viasat OS 1
07:00 – 09:00 Freestyle, Puckelpist, final (Damer) Viasat OS 5
07:25 – 08:10 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 1 (Damer) TV10, Viasat OS 3
07:50 – 10:30 Alpint, Störtlopp (Herrar) Viasat OS 2
08:00 – 10:00 Alpint, Störtlopp (Herrar) TV3, Viasat Sport
08:00 – 10:10 Skidskytte, 10 km sprint (Herrar) Viasat OS 1
08:10 – 08:45 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 2 (Damer) Viasat OS 3
08:10 – 09:00 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 2 (Damer) TV10
08:45 – 10:10 Snowboard, Slopestyle, final (Herrar) Viasat OS 3
09:00 – 11:20 Ishockey, Sverige-Japan (Damer) TV10, Viasat OS 5
09:20 – 10:50 Längdskidåkning, Historiska ögonblick, jaktstart (Herrar) Viasat OS 4
10:10 – 10:50 Snowboard, Slopestyle, final, åk 1 (Damer) Viasat OS 1
10:10 – 10:50 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 1 (Damer) Viasat OS 3
10:50 – 11:30 Snowboard, Slopestyle, final, åk 2 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 3
10:50 – 12:55 Längdskidåkning, Skiathlon (Herrar) Viasat OS 4
11:00 – 12:30 Längdskidåkning, Skiathlon (Herrar) TV3, Viasat Sport
11:20 – 12:20 Snowboard, Slopestyle, final (Damer) TV10
11:30 – 13:20 Ishockey, USA-Finland (Damer) Viasat OS 1
11:35 – 14:00 Freestyle, Hopp, träning Viasat OS 5
11:45 – 13:30 Alpint, Störtlopp, highlights (Herrar) Viasat OS 3
12:25 – 15:00 Skridsko, 3000 m (Damer) Viasat OS 2
12:30 – 14:20 Skridsko, 3000 m (Damer) TV3, Viasat Sport
13:20 – 15:25 Ishockey, Sverige-Japan (Damer) Viasat OS 1
13:30 – 14:45 Rodel, Singel, träning (Damer) Viasat OS 3
14:00 – 16:30 Ishockey, Ryssland-Tyskland (Damer) Viasat Hockey, Viasat OS 5
15:20 – 17:25 Skidskytte, 7,5 km sprint (Damer) Viasat OS 4
15:25 – 17:00 Rodel, Singel, åk 3 (Herrar) Viasat OS 3
15:25 – 17:35 Rodel, Singel, åk 3 (Herrar) Viasat OS 1
15:30 – 17:10 Skidskytte, 7,5 km sprint (Damer) TV3, Viasat Sport
16:00 – 17:05 Konståkning, Lagtävling, Singel, friåkningsprogram (Herrar) TV10, Viasat OS 2
16:30 – 18:30 Ishockey, Sverige-Japan (Damer) Viasat Hockey
17:05 – 18:10 Konståkning, Lagtävling, Singel, friåkningsprogram (Damer) TV10, Viasat OS 2
17:25 – 05:59 Medalj-ceremoni Viasat OS 4
17:25 – 18:25 Backhoppning, Normal backe, försöksomgång (Herrar) Viasat OS 5
17:35 – 19:35 Rodel, Singel, åk 4 (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 3
18:10 – 19:10 Konståkning, Lagtävling, Isdans, fridans TV10, Viasat OS 2
18:30 – 19:35 Backhoppning, Normal backe, första omgången (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 5
19:25 – 05:59 Backhoppning, Normal backe, andra omgången (Herrar) Viasat OS 5
19:35 – 20:00 Backhoppning, Normal backe, andra omgången (Herrar) TV3
19:35 – 20:30 Backhoppning, Normal backe, andra omgången (Herrar) Viasat Sport
19:40 – 21:10 Längdskidåkning, Skiathlon (Herrar) Viasat OS 1
21:10 – 23:00 Skidskytte, 7,5 km sprint (Damer) Viasat OS 1
Måndag 10 februari
00:15 – 01:45 Freestyle, Puckelpist, final (Herrar) Viasat Sport
01:00 – 02:30 Freestyle, Puckelpist, final (Herrar) TV10, Viasat OS 1
02:30 – 04:00 Alpint, Superkombination, Störtlopp (Damer) TV10, Viasat OS 1
04:00 – 05:00 Alpint, Superkombination, Slalom (Damer) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 06:00 Rodel, Singel, åk 4 (Herrar) Viasat OS 7
06:00 – 07:50 Backhoppning, Normal backe (Herrar) Viasat OS 2
06:00 – 09:00 Curling (Herrar) Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling, Schweiz-Sverige (Herrar) TV10, Viasat OS 4
06:00 – 09:15 Curling, Ryssland-Storbritannien (Herrar) Viasat OS 3
06:00 – 09:15 Curling, Danmark-Kina (Damer) Viasat OS 5
06:00 – 09:15 Curling, Tyskland-Kanada (Herrar) Viasat OS 6
06:10 – 08:00 Rodel, Singel, åk 4 (Herrar) Viasat OS 7
07:50 – 10:00 Alpint, Superkombination, Störtlopp (Damer) Viasat OS 2
08:00 – 09:30 Alpint, Superkombination, Störtlopp (Damer) TV3, Viasat Sport
08:00 – 11:00 Freestyle, Hopp, träning Viasat OS 7
09:00 – 10:40 Snowboard, Slopestyle, final (Damer) Viasat OS 1
09:15 – 11:00 Skidskytte, 7,5 km sprint (Damer) Viasat OS 5
09:15 – 11:00 Längdskidåkning, Skiathlon (Herrar) Viasat OS 4
09:15 – 11:00 Konståkning, Lagtävling, highlights Viasat OS 6
10:40 – 11:30 Short Track, 1500 m, försöksheat (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 3
11:00 – 13:40 Ishockey, USA-Schweiz (Damer) Viasat Hockey, Viasat OS 4
11:00 – 14:00 Curling, Sverige-Storbritannien (Damer) TV10, Viasat OS 6
11:00 – 14:10 Curling, Schweiz-USA (Damer) Viasat OS 5
11:00 – 14:15 Curling, Ryssland-Danmark (Damer) Viasat OS 7
11:30 – 12:10 Short Track, 500 m, försöksheat (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 3
11:50 – 13:25 Alpint, Superkombination, Slalom (Damer) Viasat OS 2
12:00 – 13:00 Alpint, Superkombination, Slalom (Damer) TV3, Viasat Sport
12:10 – 12:40 Short Track, 1500 m, semifinaler (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 3
12:40 – 13:05 Short Track, Stafett 3000 m, semifinaler (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 3
13:05 – 13:10 Short Track, 1500 m, B-final (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 3
13:10 – 13:40 Short Track, 1500 m, final (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 3
13:40 – 14:35 Rodel, Dubbel, träning (Herrar) Viasat OS 3
13:45 – 16:00 Ishockey, Sverige-Japan (Damer) Viasat Hockey
13:55 – 15:50 Skridsko, 500 m, åk 1 (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
14:10 – 15:00 Freestyle, Ski Slopestyle, träning, highlights (Herrar) Viasat OS 5
14:15 – 16:00 Short Track, 1500 m, highlights (Herrar) Viasat OS 7
14:35 – 15:50 Skidskytte, Historiska lopp Viasat OS 3
14:55 – 17:10 Freestyle, Puckelpist, kval (Herrar) Viasat OS 4
15:00 – 15:40 Freestyle, Slopestyle, träning, highlights (Damer) Viasat OS 5
15:40 – 16:55 Rodel, Singel, åk 1 (Damer) Viasat OS 5
15:50 – 05:59 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (Herrar) Viasat OS 3
15:50 – 17:30 Skridsko, 500 m, åk 2 (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
16:00 – 05:59 Curling, Kanada-Schweiz (Herrar) Viasat OS 7
16:00 – 05:59 Ishockey, Finland-Kanada (Damer) Viasat OS 6
16:00 – 17:10 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (Herrar) TV3, Viasat Sport
16:00 – 18:30 Ishockey, Finland-Kanada (Damer) Viasat Hockey
16:00 – 19:00 Curling, Sverige-Storbritannien (Herrar) TV10
17:10 – 18:55 Medalj-ceremoni Viasat OS 4
17:30 – 19:00 Rodel, Singel, åk 2 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
17:30 – 21:00 Curling (Herrar) Viasat OS 2
18:55 – 05:59 Freestyle, Puckelpist, final (Herrar) Viasat OS 4
19:00 – 05:59 Backhoppning, Normal backe, träning (Damer) Viasat OS 5
19:00 – 20:30 Freestyle, Puckelpist, final (Herrar) TV3, Viasat Sport
19:00 – 20:30 Alpint, Superkombination, Störtlopp (Damer) Viasat OS 1
20:30 – 21:30 Alpint, Superkombination, Slalom (Damer) Viasat OS 1
20:30 – 21:45 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (Herrar) Viasat Sport
20:30 – 22:30 Ishockey, USA-Schweiz (Damer) Viasat Hockey
21:30 – 23:00 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (Herrar) Viasat OS 1
21:45 – 23:15 Alpint, Superkombination, Störtlopp (Damer) Viasat Sport
22:30 – 00:30 Ishockey, Finland-Kanada (Damer) Viasat Hockey
23:15 – 00:15 Alpint, Superkombination, Slalom (Damer) Viasat Sport
Tisdag 11 februari
00:30 – 03:30 Curling, Sverige-Kanada (Damer) Viasat Sport
01:00 – 02:45 Längdskidåkning, Sprint (H/D) TV10, Viasat OS 1
02:45 – 04:00 Skidskytte, 10 km jaktstart (Damer) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling, Sverige-Kanada (Damer) TV3, Viasat Sport
06:00 – 09:00 Curling (Damer) Viasat OS 1
06:00 – 09:15 Curling, Schweiz-Danmark (Damer) Viasat OS 4
06:00 – 09:30 Curling, Sverige-Kanada (Damer) Viasat OS 5
06:00 – 09:30 Curling, Sydkorea-Japan (Damer) Viasat OS 7
06:00 – 09:30 Curling, Ryssland-USA (Damer) Viasat OS 6
06:05 – 07:50 Freestyle, Puckelpist, final (Herrar) Viasat OS 3
06:55 – 07:45 Freestyle, Slopestyle, kval, åk 1 (Damer) TV10, Viasat OS 2
07:45 – 08:35 Freestyle, Slopestyle, kval, åk 2 (Damer) TV10, Viasat OS 2
07:50 – 09:20 Alpint, Störtlopp, träning (Damer) Viasat OS 3
08:35 – 09:55 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (Herrar) Viasat OS 2
09:00 – 11:00 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (Herrar) Viasat OS 1
09:20 – 09:45 Skridsko, 500 m, highlights (Herrar) Viasat OS 3
09:30 – 11:00 Alpint, Superkombination (Damer) Viasat OS 7
09:30 – 11:00 Skridsko, 500 m, åk 2 (Herrar) Viasat OS 6
09:55 – 10:30 Freestyle, Slopestyle, final, åk 1 (Damer) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
10:30 – 11:00 Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (Damer) TV3, Viasat Sport
10:30 – 11:30 Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (Damer) Viasat OS 2
10:50 – 11:25 Längdskidåkning, Sprint, kval (Damer) Viasat OS 3
10:55 – 11:35 Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 1, kval, åk 1 (Herrar) Viasat OS 5
11:00 – 11:25 Längdskidåkning, Sprint, kval (Damer) TV3, Viasat Sport
11:00 – 13:20 Ishockey, Tyskland-Sverige (Damer) TV10
11:00 – 13:45 Ishockey, Tyskland-Sverige (Damer) Viasat OS 6
11:00 – 14:00 Curling, Kanada-Sverige (Herrar) Viasat OS 1
11:00 – 14:25 Curling, Norge-Ryssland (Herrar) Viasat OS 7
11:00 – 14:40 Curling, Kanada-Sverige (Herrar) Viasat OS 4
11:25 – 12:00 Längdskidåkning, Sprint, kval (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
11:35 – 12:55 Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 1, kval, åk 2 (Herrar) Viasat OS 5
12:50 – 13:25 Längdskidåkning, Sprint, kvartsfinal (Damer) Viasat OS 3
12:55 – 13:35 Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 2, kval, åk 1 (Herrar) Viasat OS 5
13:00 – 13:25 Längdskidåkning, Sprint, kvartsfinal (Damer) TV3, Viasat Sport
13:25 – 13:55 Längdskidåkning, Sprint, kvartsfinal (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
13:35 – 14:30 Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 2, kval, åk 2 (Herrar) Viasat OS 5
13:40 – 15:30 Skridsko, 500 m, åk 1 (Damer) Viasat OS 2
13:45 – 16:00 Längdskidåkning, Sprint (H/D) Viasat OS 6
13:55 – 14:05 Längdskidåkning, Sprint, semifinal (Damer) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:00 – 15:30 Skridsko, 500 m, åk 1 (Damer) Viasat OS 1
14:00 – 16:00 Snowboard, Halfpipe, kval (Herrar) TV10
14:00 – 16:00 Ishockey, Finland-Kanada (Damer) Viasat Hockey
14:05 – 14:20 Längdskidåkning, Sprint, semifinal (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:20 – 14:30 Längdskidåkning, Sprint, final (Damer) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:25 – 15:00 Konståkning, Lagtävling, återblick Viasat OS 7
14:30 – 14:40 Längdskidåkning, Sprint, final (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:30 – 15:55 Freestyle, Slopestyle (Damer) Viasat OS 5
15:25 – 16:40 Rodel, Singel, åk 3 (Damer) Viasat OS 3
15:30 – 17:15 Skridsko, 500 m, åk 2 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 2
15:50 – 05:59 Skidskytte, 10 km jaktstart (Damer) Viasat OS 4
15:55 – 16:35 Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 1 (Herrar) Viasat OS 5
16:00 – 05:59 Curling, Sydkorea-Schweiz (Damer) Viasat OS 7
16:00 – 05:59 Konståkning, Par, kortprogram Viasat OS 6
16:00 – 17:10 Skidskytte, 10 km jaktstart (Damer) TV3, Viasat Sport
16:00 – 18:55 Ishockey, Ryssland-Japan (Damer) Viasat Hockey
16:00 – 19:30 Konståkning, Par, kortprogram TV10
16:35 – 17:10 Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 2 (Herrar) Viasat OS 5
17:10 – 18:25 Medalj-ceremoni Viasat OS 5
17:15 – 05:59 Rodel, Singel, åk 4 (Damer) Viasat OS 3
17:15 – 19:00 Rodel, Singel, åk 4 (Damer) Viasat OS 1
17:25 – 18:25 Backhoppning, Normal backe, försöksomgång (Damer) Viasat OS 2
18:25 – 19:00 Snowboard, Halfpipe, final, åk 1 (Herrar) Viasat OS 5
18:25 – 19:25 Backhoppning, Normal backe, första omgången (Damer) Viasat OS 2
18:30 – 19:00 Snowboard, Halfpipe, final, åk 1 (Herrar) TV3, Viasat Sport
19:00 – 05:59 Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (Herrar) Viasat OS 5
19:00 – 19:20 Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (Herrar) TV3, Viasat Sport
19:00 – 22:00 Curling, Sverige-Kanada (Damer) Viasat OS 1
19:20 – 20:00 Backhoppning, Normal backe (Damer) TV3
19:20 – 20:35 Backhoppning, Normal backe (Damer) Viasat Sport
19:25 – 20:15 Backhoppning, Normal backe, andra omgången (Damer) Viasat OS 2
20:15 – 00:00 Curling (Herrar) Viasat OS 2
21:30 – 23:30 Ishockey, Tyskland-Sverige (Damer) Viasat Hockey
22:00 – 23:00 Snowboard, Halfpipe (Herrar) Viasat OS 1
22:45 – 00:30 Längdskidåkning, Sprint (H/D) Viasat Sport
Onsdag 12 februari
01:00 – 03:00 Ishockey, Tjeckien-Sverige (Herrar) TV10, Viasat OS 1
01:00 – 03:45 Ishockey, Tjeckien-Sverige (Herrar) Viasat Sport
03:00 – 05:00 Alpint, Störtlopp (Damer) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 07:50 Alpint, Historiska lopp, störtlopp (Damer) Viasat OS 3
06:00 – 09:00 Curling (Herrar) Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling, Norge-Tyskland (Herrar) TV10, Viasat OS 5
06:00 – 09:00 Rodel, Singel (Damer) Viasat OS 2
06:00 – 09:20 Curling, Kina-Schweiz (Herrar) Viasat OS 7
06:00 – 09:25 Curling, Danmark-USA (Herrar) Viasat OS 4
06:10 – 08:55 Skridsko, 500 m (Damer) Viasat OS 6
07:50 – 11:00 Alpint, Störtlopp (Damer) Viasat OS 3
08:00 – 10:00 Alpint, Störtlopp (Damer) TV3,Viasat Sport
09:00 – 10:55 Skidskytte, 10 km jaktstart (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
09:00 – 11:30 Ishockey, Schweiz-Finland (Damer) Viasat Hockey, Viasat OS 2
09:20 – 11:00 Backhoppning, Normal backe (Damer) Viasat OS 7
09:25 – 10:05 Nordisk kombination, Backhoppning, normal backe, försöksomgång (Herrar) Viasat OS 4
10:05 – 10:25 Historisk nordisk kombination Viasat OS 4
10:25 – 11:45 Nordisk kombination, Backhoppning, normal backe (Herrar) Viasat OS 4
10:30 – 11:20 Nordisk kombination, Backhoppning, normal backe (Herrar) TV10
10:55 – 11:35 Snowboard, Halfpipe, Heat 1, kval, åk 1 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
11:00 – 14:00 Curling, Sydkorea-Sverige (Damer) TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:20 Curling, USA-Kina (Damer) Viasat OS 3
11:00 – 14:20 Curling, Kanada-Storbritannien (Damer) Viasat OS 7
11:00 – 17:25 Curling, Sydkorea-Sverige (Damer) Viasat OS 6
11:30 – 13:30 Ishockey, Tyskland-Sverige (Damer) Viasat Hockey
11:35 – 12:15 Snowboard, Halfpipe, Heat 1, kval, åk 2 (Damer) Viasat OS 5
11:35 – 12:20 Skeleton, Singel, träning, heat 2 (Damer) Viasat OS 2
11:35 – 12:55 Snowboard, Halfpipe, Heat 1, kval, åk 2 (Damer) Viasat OS 1
11:45 – 13:20 Snowboard, Halfpipe (Herrar) Viasat OS 4
12:20 – 13:30 Skeleton, Singel, träning, heat 1 (Herrar) Viasat OS 2
12:55 – 13:35 Snowboard, Halfpipe, Heat 2, kval, åk 1 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:20 – 14:30 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (Herrar) Viasat OS 4
13:30 – 14:05 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (Herrar) TV10
13:30 – 16:00 Ishockey, Kanada-USA (Damer) Viasat Hockey, Viasat OS 2
13:35 – 14:15 Snowboard, Halfpipe, Heat 2, kval, åk 2 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
14:15 – 15:55 Snowboard, Halfpipe (Herrar) Viasat OS 1
14:55 – 05:59 Skridsko, 1000 m (Herrar) Viasat OS 3
15:00 – 16:00 Rodel, Dubbel, åk 1 (Herrar) TV10
15:00 – 16:25 Skridsko, 1000 m (Herrar) TV3, Viasat Sport
15:10 – 16:15 Rodel, Dubbel, åk 1 (Herrar) Viasat OS 4
15:55 – 16:35 Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 1 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
16:00 – 05:59 Curling, Danmark-Sverige (Herrar) Viasat OS 7
16:15 – 16:45 Konståkning, Historisk konståkning, paråkning Viasat OS 2
16:35 – 17:10 Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 2 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
16:40 – 18:00 Rodel, Dubbel, åk 2 (Herrar) Viasat OS 4
16:45 – 20:00 Konståkning, Par, friåkingsprogram TV10, Viasat OS 2
17:10 – 18:25 Snowboard, Halfpipe (Herrar) Viasat OS 1
17:10 – 18:25 Medalj-ceremoni Viasat OS 5
18:00 – 05:59 Ishockey, Tjeckien-Sverige (Herrar) Viasat OS 4
18:00 – 05:59 Ishockey, Lettland-Schweiz (Herrar) Viasat OS 6
18:00 – 20:30 Ishockey, Tjeckien-Sverige (Herrar) TV3
18:00 – 20:30 Ishockey, Lettland-Schweiz (Herrar) Viasat Hockey
18:00 – 20:50 Ishockey, Tjeckien-Sverige (Herrar) Viasat Sport
18:25 – 19:00 Snowboard, Halfpipe, final, åk 1 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
19:00 – 05:59 Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (Damer) Viasat OS 5
19:00 – 20:00 Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (Damer) Viasat OS 1
20:00 – 23:00 Curling, Sydkorea-Sverige (Damer) Viasat OS 1
20:00 – 23:00 Curling, Danmark-Sverige (Herrar) TV10
20:30 – 22:30 Ishockey, Kanada-USA (Damer) Viasat Hockey
22:30 – 00:30 Ishockey, Tjeckien-Sverige (Herrar) Viasat Hockey
23:00 – 01:00 Alpint, Störtlopp (Damer) Viasat Sport
Torsdag 13 februari
01:00 – 03:00 Ishockey, Sverige-Ryssland (Damer) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 08:25 Ishockey, Tjeckien-Sverige (Herrar) Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling, Schweiz-Sverige (Damer) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
06:00 – 09:00 Curling, Kina-Storbritannien (Damer) Viasat OS 7
06:00 – 09:10 Konståkning, Par, friåkingsprogram Viasat OS 5
06:00 – 09:10 Curling, Kanada-Danmark (Damer) Viasat OS 6
06:15 – 08:25 Skridsko, 1000 m (Herrar) Viasat OS 2
07:10 – 08:10 Freestyle, Slopestyle, kval, åk 1 (Herrar) TV10, Viasat OS 4
08:10 – 09:00 Freestyle, Slopestyle, kval, åk 2 (Herrar) TV10, Viasat OS 4
08:25 – 09:35 Skeleton, Singel, åk 1 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 2
09:00 – 11:30 Ishockey, Finland-Österrike (Herrar) Viasat Hockey, Viasat OS 7
09:10 – 10:15 Rodel, Dubbel, åk 2 (Herrar) Viasat OS 6
09:10 – 10:30 Snowboard, Halfpipe (Damer) Viasat OS 3
09:10 – 11:00 Alpint, Superkombination, träning (Herrar) Viasat OS 5
09:35 – 10:35 Skeleton, Singel, åk 2 (Damer) Viasat OS 2
09:35 – 11:00 Skeleton, Singel, åk 2 (Damer) Viasat OS 1
10:25 – 11:05 Freestyle, Slopestyle, final, åk 1 (Herrar) TV10, Viasat OS 4
10:50 – 12:55 Längdskidåkning, 10 km (Damer) Viasat OS 6
10:55 – 11:25 Short Track, 500 m, kvartsfinaler (Damer) Viasat OS 3
11:00 – 12:30 Längdskidåkning, 10 km (Damer) TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:15 Curling, Norge-Sverige (Herrar) Viasat OS 2
11:00 – 14:20 Curling, Kanada-Danmark (Herrar) Viasat OS 5
11:00 – 14:55 Curling, Norge-Sverige (Herrar) Viasat OS 1
11:05 – 11:25 Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (Herrar) TV10
11:05 – 15:00 Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (Herrar) Viasat OS 4
11:25 – 12:15 Short Track, 1000 m, försöksheat (Herrar) TV10, Viasat OS 3
11:30 – 13:30 Ishockey, Lettland-Schweiz (Herrar) Viasat Hockey
11:45 – 13:30 Freestyle, Slopestyle (Herrar) Viasat OS 7
12:15 – 12:35 Short Track, 500 m, semifinaler (Damer) TV10, Viasat OS 3
12:35 – 13:05 Short Track, Stafett 5000 m, semifinal (Herrar) TV10, Viasat OS 3
13:05 – 13:10 Short Track, 500 m, B-final (Damer) Viasat OS 3
13:05 – 13:30 Short Track, 500 m, final (Damer) TV10
13:10 – 17:10 Short Track, 500 m, final (Damer) Viasat OS 3
13:30 – 16:00 Ishockey, Slovakien-USA (Herrar) Viasat OS 7
13:30 – 16:00 Ishockey, Ryssland-Slovenien (Herrar) TV10, Viasat OS 6
13:30 – 16:30 Ishockey, Slovakien-USA (Herrar) Viasat Hockey
14:50 – 17:25 Skidskytte, 20 km (Herrar) Viasat OS 2
14:55 – 17:00 Skridsko, 1000 m (Damer) Viasat OS 5
14:55 – 18:00 Skridsko, 1000 m (Damer) Viasat OS 1
15:00 – 17:10 Skidskytte, 20 km (Herrar) TV3, Viasat Sport
16:00 – 05:59 Curling, Schweiz-Kanada (Damer) Viasat OS 7
16:00 – 05:59 Konståkning, Singel, kortprogram (Herrar) Viasat OS 4
16:00 – 05:59 Curling, Sverige-Danmark (Damer) Viasat OS 6
16:00 – 20:30 Konståkning, Singel, kortprogram (Herrar) TV10
16:30 – 18:55 Ishockey, Tjeckien-Sverige (Herrar) Viasat Hockey
17:10 – 05:59 Rodel, Lagtävling Viasat OS 3
17:25 – 18:00 Short Track, Highlights, 500 m (Damer) Viasat OS 2
18:00 – 05:59 Ishockey, Sverige-Ryssland (Damer) Viasat OS 5
18:00 – 20:30 Ishockey, Sverige-Ryssland (Damer) TV3, Viasat Sport
18:00 – 20:45 Ishockey, Kanada-Norge (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
20:30 – 22:00 Freestyle, Slopestyle (Herrar) Viasat Sport
20:30 – 23:00 Curling, Sverige-Danmark (Damer) TV10
20:45 – 23:00 Längdskidåkning, 10 km (Damer) Viasat OS 1
21:30 – 23:30 Ishockey, Ryssland-Slovenien (Herrar) Viasat Hockey
22:00 – 23:30 Längdskidåkning, 10 km (Damer) Viasat Sport
23:30 – 02:30 Curling, Schweiz-Sverige (Damer) Viasat Sport
Fredag 14 februari
01:30 – 03:30 Ishockey, Sverige-Schweiz (Herrar) Viasat Sport
06:00 – 08:35 Skidskytte, 20 km (Herrar) Viasat OS 7
06:00 – 09:00 Curling, Sverige-Kina (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
06:00 – 09:00 Curling (Herrar) Viasat OS 1
06:00 – 09:05 Curling, USA-Tyskland (Herrar) Viasat OS 5
06:00 – 09:10 Curling, Kanada-Norge (Herrar) Viasat OS 6
06:00 – 10:10 Konståkning, Singel, kortprogram (Herrar) Viasat OS 3
07:50 – 09:40 Alpint, Superkombination, Störtlopp (Herrar) TV10, Viasat OS 2
09:00 – 11:00 Längdskidåkning, 10 km (Damer) Viasat OS 1
09:00 – 11:45 Ishockey, Tjeckien-Lettland (Herrar) Viasat Hockey, Viasat OS 7
09:05 – 11:00 Längdskidåkning, 10 km (Damer) Viasat OS 5
09:40 – 12:20 Freestyle, Hopp, träning Viasat OS 2
10:50 – 13:00 Längdskidåkning, 15 km (Herrar) Viasat OS 3
11:00 – 12:45 Längdskidåkning, 15 km (Herrar) TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:05 Curling, Storbritannien-Japan (Damer) Viasat OS 6
11:00 – 14:15 Curling, Ryssland-Schweiz (Damer) Viasat OS 5
11:00 – 14:15 Curling, USA-Danmark (Damer) Viasat OS 4
11:00 – 14:40 Curling (Damer) Viasat OS 1
11:45 – 13:45 Ishockey, Sverige-Ryssland (Damer) Viasat Hockey
11:55 – 13:30 Rodel, Lagtävling Viasat OS 7
12:20 – 13:55 Alpint, Superkombination, Slalom (Herrar) Viasat OS 2
12:30 – 13:30 Alpint, Superkombination, Slalom (Herrar) TV10
13:25 – 14:55 Skeleton, Singel, åk 1 (Herrar) Viasat OS 3
13:30 – 15:50 Ishockey, Sverige-Schweiz (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 7
14:05 – 16:00 Längdskidåkning, 15 km (Herrar) Viasat OS 6
14:40 – 16:15 Freestyle, Hopp, kval (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 2
14:50 – 17:25 Skidskytte, 15 km (Damer) Viasat OS 4
14:55 – 16:15 Skeleton, Singel, åk 2 (Herrar) Viasat OS 3
15:00 – 17:10 Skidskytte, 15 km (Damer) TV10
15:45 – 18:00 Ishockey, Norge-Finland (Herrar) Viasat Hockey
16:00 – 05:59 Konståkning, Singel, friåkningsprogram (Herrar) Viasat OS 5
16:00 – 05:59 Curling, Storbritannien-Danmark (Herrar) Viasat OS 6
16:05 – 20:00 Konståkning, Singel, friåkningsprogram (Herrar) TV3, Viasat Sport
16:10 – 17:10 Alpint, Superkombination, highlights (Herrar) Viasat OS 7
16:15 – 18:00 Längdskidåkning, 15 km (Herrar) Viasat OS 1
16:35 – 17:45 Skeleton, Singel, åk 3 (Damer) Viasat OS 3
17:10 – 18:25 Backhoppning, Stor backe, försöksomgång (Herrar) Viasat OS 7
17:10 – 18:25 Medalj-ceremoni Viasat OS 2
17:45 – 05:59 Skeleton, Singel, åk 4 (Damer) Viasat OS 3
18:00 – 05:59 Ishockey, Norge-Finland (Herrar) Viasat OS 4
18:00 – 20:30 Ishockey, Norge-Finland (Herrar) Viasat Hockey
18:00 – 20:45 Ishockey, Kanada-Österrike (Herrar) Viasat OS 1
18:25 – 05:59 Backhoppning, Stor backe, kval (Herrar) Viasat OS 7
18:25 – 19:40 Freestyle, Hopp, final (Damer) TV10, Viasat OS 2
19:40 – 23:00 Ishockey (Herrar) Viasat OS 2
20:15 – 22:15 Längdskidåkning, 15 km (Herrar) Viasat Sport
20:30 – 22:30 Ishockey, Sverige-Schweiz (Herrar) Viasat Hockey
20:45 – 23:00 Ishockey, Sverige-Schweiz (Herrar) Viasat OS 1
22:15 – 01:30 Curling, Sverige-Kina (Herrar) Viasat Sport
22:30 – 00:30 Ishockey, Kanada-Österrike (Herrar) Viasat Hockey
Lördag 15 februari
01:00 – 03:00 Ishockey, Sverige-Lettland (Herrar) TV10, Viasat OS 1
03:00 – 05:59 Alpint, Super-G (Damer) Viasat OS 1
06:00 – 07:25 Freestyle, Hopp (Damer) Viasat OS 2
06:00 – 08:00 Skeleton, Singel (Damer) Viasat OS 7
06:00 – 09:00 Curling (Damer) Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling, Kina-Sverige (Damer) TV10, Viasat OS 5
06:00 – 09:00 Curling, Storbritannien-Sydkorea (Damer) Viasat OS 6
06:00 – 09:25 Curling, Kanada-Japan (Damer) Viasat OS 4
07:50 – 10:20 Alpint, Super-G (Damer) Viasat OS 2
08:00 – 10:00 Alpint, Super-G (Damer) TV3, Viasat Sport
09:00 – 10:55 Längdskidåkning, 15 km (Herrar) Viasat OS 1
09:00 – 11:20 Ishockey, Kvartsfinal 1 (Damer) TV10
09:00 – 11:35 Ishockey, Slovakien-Slovenien (Herrar) Viasat OS 6
09:00 – 12:00 Ishockey, Kvartsfinal 1 (Damer) Viasat OS 7
09:00 – 12:15 Ishockey, Slovakien-Slovenien (Herrar) Viasat Hockey
10:50 – 12:40 Längdskidåkning, Stafett 4×5 km (Damer) Viasat OS 4
10:55 – 11:45 Short Track, 1500 m, försöksheat (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
11:00 – 12:15 Längdskidåkning, Stafett 4×5 km (Damer) TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:15 Curling, Danmark-Schweiz (Herrar) Viasat OS 3
11:00 – 14:30 Curling, Sverige-Tyskland (Herrar) Viasat OS 2
11:20 – 14:00 Curling, Sverige-Tyskland (Herrar) TV10
11:35 – 15:00 Curling, Kanada-Storbritannien (Herrar) Viasat OS 6
11:45 – 12:15 Short Track, 1000 m, kvartsfinaler (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 5
12:15 – 12:45 Short Track, 1500 m, semifinaler (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
12:15 – 14:55 Ishockey, Sverige-Schweiz (Herrar) Viasat Hockey
12:45 – 13:10 Short Track, 1000 m, semifinaler (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:10 – 13:15 Short Track, 1500 m, B-final (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:15 – 13:20 Short Track, 1500 m, final (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:20 – 13:25 Short Track, 1000 m, B-final (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:25 – 14:15 Short Track, 1000 m, final (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:30 – 15:50 Ishockey, USA-Ryssland (Herrar) TV3, Viasat Sport
13:30 – 16:25 Ishockey, Kvartsfinal 2 (Damer) Viasat OS 7
13:30 – 16:25 Ishockey, USA-Ryssland (Herrar) Viasat OS 4
14:15 – 15:40 Längdskidåkning, Stafett 4×5 km (Damer) Viasat OS 1
14:25 – 17:00 Skridsko, 1500 m (Herrar) Viasat OS 5
14:30 – 16:10 Skridsko, 1500 m (Herrar) TV10
15:40 – 17:10 Skeleton, Singel, åk 3 (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
16:00 – 05:59 Curling, USA-Sverige (Damer) Viasat OS 3
16:00 – 05:59 Curling, Storbritannien-Schweiz (Damer) Viasat OS 6
16:10 – 19:00 Curling, USA-Sverige (Damer) TV10
17:10 – 18:15 Skeleton, Singel, åk 4 (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
17:25 – 18:05 Backhoppning, Stor backe, kval (Herrar) Viasat OS 4
18:00 – 05:59 Ishockey, Sverige-Lettland (Herrar) Viasat OS 5
18:00 – 05:59 Ishockey, Schweiz-Tjeckien (Herrar) Viasat OS 7
18:00 – 20:30 Ishockey, Sverige-Lettland (Herrar) TV3, Viasat Sport
18:00 – 20:30 Ishockey, Schweiz-Tjeckien (Herrar) Viasat Hockey
18:10 – 21:30 Curling (Damer) Viasat OS 2
18:15 – 20:30 Alpint, Super-G (Damer) Viasat OS 1
18:25 – 19:35 Backhoppning, Stor backe, första omgången (Herrar) Viasat OS 4
19:00 – 19:35 Backhoppning, Stor backe, första omgången (Herrar) TV10
19:35 – 20:15 Backhoppning, Stor backe, andra omgången (Herrar) TV10
20:30 – 22:30 Alpint, Super-G (Damer) Viasat Sport
20:30 – 23:00 Ishockey, USA-Ryssland (Herrar) Viasat OS 1
22:30 – 00:30 Ishockey, Sverige-Lettland (Herrar) Viasat Hockey
22:30 – 23:45 Längdskidåkning, Stafett 4×5 km (Damer) Viasat Sport
23:45 – 02:00 Ishockey, USA-Ryssland (Herrar) Viasat Sport
Söndag 16 februari
00:45 – 02:45 Ishockey, Finland-Kanada (Herrar) Viasat Sport
01:00 – 02:00 Snowboardcross (Damer) TV10, Viasat OS 1
02:00 – 03:15 Skidskytte, 15 km masstart (Herrar) TV10, Viasat OS 1
05:35 – 07:55 Bob, Tvåmannabob, träning Viasat OS 4
06:00 – 08:00 Backhoppning, Stor backe (Herrar) Viasat OS 6
06:00 – 09:00 Curling, Storbritannien-Norge (Herrar) Viasat OS 5
06:00 – 09:00 Curling, Sverige-Ryssland (Herrar) TV10, Viasat OS 7
06:00 – 09:10 Curling, USA-Kanada (Herrar) Viasat OS 3
07:50 – 10:25 Alpint, Super-G (Herrar) Viasat OS 2
07:55 – 08:40 Snowboardcross, Seedningsåk 1 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 4
08:00 – 10:00 Alpint, Super-G (Herrar) TV3, Viasat Sport
08:40 – 09:10 Snowboardcross, Seedningsåk 2 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 4
09:00 – 11:30 Ishockey, Österrike-Norge (Herrar) Viasat Hockey, Viasat OS 5
09:00 – 11:40 Ishockey, Placeringsmatch (Damer) Viasat OS 6
09:10 – 11:00 Längdskidåkning, Stafett 4×5 km (Damer) Viasat OS 1
10:10 – 11:00 Snowboardcross, final (Damer) TV10
10:10 – 14:15 Snowboardcross, final (Damer) Viasat OS 4
10:50 – 13:45 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (Herrar) Viasat OS 3
11:00 – 13:30 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (Herrar) TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:00 Curling (Damer) Viasat OS 1
11:00 – 14:00 Curling, Sverige-Ryssland (Damer) TV10
11:00 – 14:25 Curling, Japan-Schweiz (Damer) Viasat OS 7
11:00 – 14:25 Curling, Danmark-Sydkorea (Damer) Viasat OS 2
11:30 – 13:30 Ishockey, Sverige-Lettland (Herrar) Viasat Hockey
11:40 – 13:30 Skridsko, 1500 m (Herrar) Viasat OS 6
13:30 – 16:00 Ishockey, Ryssland-Slovakien (Herrar) TV3, Viasat Sport
13:30 – 16:00 Ishockey, Slovenien-USA (Herrar) Viasat Hockey, Viasat OS 5
14:00 – 16:00 Ishockey, Sverige-Lettland (Herrar) Viasat OS 1
14:15 – 16:00 Bob, Tvåmannabob, träning (Damer) Viasat OS 4
14:25 – 15:00 Freestyle, Hopp, träning (Damer) Viasat OS 2
14:25 – 16:00 Snowboardcross (Damer) Viasat OS 7
14:55 – 17:25 Skridsko, 1500 m (Damer) Viasat OS 3
15:50 – 17:25 Skidskytte, 15 km masstart (Herrar) Viasat OS 2
16:00 – 05:59 Curling, Norge-Schweiz (Herrar) Viasat OS 7
16:00 – 05:59 Konståkning, Isdans, kortprogram Viasat OS 4
16:00 – 17:10 Skidskytte, 15 km masstart (Herrar) TV3, Viasat Sport
16:00 – 19:00 Curling, USA-Sverige (Herrar) Viasat OS 1
16:00 – 20:00 Konståkning, Isdans, kortprogram TV10
17:10 – 18:45 Bob, Tvåmannabob, Åk 1 (Herrar) Viasat OS 5
17:30 – 18:00 Freestyle, Hopp, träning (Damer) Viasat OS 2
18:00 – 05:59 Ishockey, Placeringsmatch (Damer) Viasat OS 3
18:00 – 19:40 Ishockey, Finland-Kanada (Herrar) Viasat OS 2
18:00 – 20:30 Ishockey, Finland-Kanada (Herrar) TV3, Viasat Sport
18:00 – 20:30 Ishockey, Placeringsmatch (Damer) Viasat Hockey
18:45 – 05:59 Bob, Tvåmannabob, Åk 2 (Herrar) Viasat OS 5
19:00 – 20:15 Snowboardcross (Damer) Viasat OS 1
19:40 – 23:00 Curling (Damer) Viasat OS 2
20:00 – 23:00 Curling, USA-Sverige (Herrar) TV10
20:15 – 23:00 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (Herrar) Viasat OS 1
20:30 – 22:30 Alpint, Super-G (Herrar) Viasat Sport
20:30 – 22:30 Ishockey, Ryssland-Slovakien (Herrar) Viasat Hockey
22:30 – 00:30 Ishockey, Finland-Kanada (Herrar) Viasat Hockey
22:30 – 00:45 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (Herrar) Viasat Sport
Måndag 17 februari
00:15 – 02:15 Ishockey, Semifinal 2 (Damer) Viasat Sport
01:00 – 03:00 Ishockey, Semifinal 2 (Damer) TV10, Viasat OS 1
03:00 – 04:00 Skidskytte, 12,5 km masstart (Damer) TV10, Viasat OS 1
05:35 – 08:00 Backhoppning, Lagtävling, stor backe, träning (Herrar) Viasat OS 6
06:00 – 06:00 Curling, Gruppspel (Damer) Viasat OS 4
06:00 – 09:00 Curling (Damer) Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling, Ryssland-Storbritannien (Damer) TV10, Viasat OS 3
06:00 – 09:20 Curling, Japan-Kina (Damer) Viasat OS 5
06:00 – 09:25 Curling, Sydkorea-USA (Damer) Viasat OS 2
07:00 – 11:00 Konståkning, Isdans, kortprogram Viasat OS 7
07:55 – 08:50 Snowboardcross, seedningsåk 1 (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
08:00 – 10:30 Första veckans 41 medaljer Viasat OS 6
08:50 – 09:30 Snowboardcross, seedningsåk 2 (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
09:00 – 11:00 Skidskytte, 15 km masstart (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 3
09:00 – 11:00 Ishockey, Slovenien-USA (Herrar) Viasat Hockey
09:20 – 11:00 Skridsko, 1500 m (Damer) Viasat OS 5
10:30 – 11:30 Snowboardcross, final (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
10:30 – 13:30 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (Herrar) Viasat OS 6
11:00 – 13:00 Ishockey, Ryssland-Slovakien (Herrar) Viasat Hockey
11:00 – 14:00 Curling (Herrar) Viasat OS 1
11:00 – 14:00 Curling, Tyskland-Ryssland (Herrar) TV10
11:00 – 14:25 Curling, Schweiz-USA (Herrar) Viasat OS 5
11:00 – 14:25 Curling, Norge-Danmark (Herrar) Viasat OS 7
11:00 – 14:25 Curling, Tyskland-Ryssland (Herrar) Viasat OS 2
11:00 – 14:40 Curling, Kina-Storbritannien (Herrar) Viasat OS 3
13:00 – 14:55 Ishockey, Finland-Kanada (Herrar) Viasat Hockey
13:30 – 16:00 Ishockey, Semifinal 1 (Damer) TV3, Viasat Sport
13:30 – 16:25 Ishockey, Semifinal 1 (Damer) Viasat OS 6
14:00 – 16:00 Snowboardcross, final (Herrar) Viasat OS 1
14:25 – 16:00 Snowboardcross (Herrar) Viasat OS 7
14:45 – 16:00 Freestyle, Hopp, kval (Herrar) TV10, Viasat OS 4
14:55 – 16:50 Ishockey, Sverige-Lettland (Herrar) Viasat Hockey
15:25 – 17:00 Bob, Tvåmannabob, Åk 3 (Herrar) Viasat OS 5
15:50 – 17:25 Skidskytte, 12,5 km masstart (Damer) Viasat OS 3
16:00 – 05:59 Curling, Gruppspel (Damer) Viasat OS 7
16:00 – 17:10 Skidskytte, 12,5 km masstart (Damer) TV3, Viasat Sport
16:00 – 19:00 Curling: Sverige-Japan (Damer) Viasat OS 1
16:00 – 19:20 Konståkning, Isdans, fridans TV10, Viasat OS 2
17:00 – 05:59 Bob, Tvåmannabob, Åk 4 (Herrar) Viasat OS 5
17:10 – 18:10 Backhoppning, Lagtävling, stor backe, försöksomgång (Herrar) Viasat OS 6
17:10 – 18:25 Medalj-ceremoni Viasat OS 4
18:00 – 05:59 Ishockey, Semifinal 2 (Damer) Viasat OS 3
18:00 – 20:30 Ishockey, Semifinal 2 (Damer) TV3, Viasat Sport
18:10 – 19:20 Backhoppning, Lagtävling, Stor backe, första omgången (Herrar) Viasat OS 6
18:25 – 05:59 Freestyle, Hopp, final (Herrar) Viasat OS 4
19:00 – 20:00 Snowboardcross, final (Herrar) Viasat OS 1
19:20 – 05:59 Backhoppning, Lagtävling, Stor backe, andra omgången (Herrar) Viasat OS 6
19:20 – 20:30 Freestyle, Hopp, final (Herrar) TV10
19:40 – 23:00 Curling (Damer) Viasat OS 2
20:00 – 21:00 Skidskytte, 12,5 km masstart (Damer) Viasat OS 1
20:30 – 21:30 Snowboardcross, final (Herrar) Viasat Sport
20:30 – 23:00 Curling: Sverige-Japan (Damer) TV10
21:00 – 23:00 Ishockey, Semifinal 1 (Damer) Viasat OS 1
21:30 – 22:15 Skidskytte, 12,5 km masstart (Damer) Viasat Sport
21:30 – 23:30 Ishockey, Semifinal 1 (Damer) Viasat Hockey
22:15 – 00:15 Ishockey, Semifinal 1 (Damer) Viasat Sport
23:30 – 01:30 Ishockey, Semifinal 2 (Damer) Viasat Hockey
Tisdag 18 februari
00:00 – 02:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (Herrar) Viasat Sport
01:00 – 03:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (Herrar) TV10, Viasat OS 1
02:00 – 04:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (Herrar) Viasat Sport
03:00 – 05:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (Herrar) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 07:30 Freestyle, Hopp (Herrar) Viasat OS 4
06:00 – 09:00 Curling, Utslagsomgång TV10, Viasat OS 1, Viasat OS 5, Viasat OS 6
06:00 – 11:00 Curling, Utslagsomgång Viasat OS 7
07:30 – 09:00 Skidskytte, 12,5 km masstart (Damer) Viasat OS 4
07:55 – 10:15 Alpint, Storslalom, första åket (Damer) Viasat OS 2
08:00 – 10:00 Alpint, Storslalom, första åket (Damer) TV3, Viasat Sport
09:00 – 09:25 Historisk nordisk kombination Viasat OS 4
09:00 – 10:25 Skidskytte, 12,5 km masstart (Damer) Viasat OS 1
09:00 – 11:20 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1 (Herrar) TV10
09:00 – 12:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1 (Herrar) Viasat OS 5
09:00 – 12:00 Ishockey, Placeringsmatch (Damer) Viasat OS 6
09:25 – 10:25 Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe, försöksomgång (Herrar) Viasat OS 4
09:30 – 11:30 Ishockey, Semifinal 2 (Damer) Viasat Hockey
10:15 – 11:25 Bob, Tvåmannabob (Herrar) Viasat OS 2
10:25 – 11:15 Short Track, 1000 m, försöksheat (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 3
10:25 – 11:50 Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe (Herrar) Viasat OS 4
10:30 – 11:30 Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe (Herrar) TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:10 Curling, Utslagsomgång Viasat OS 7
11:15 – 11:55 Short Track, 500 m, försöksheat (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 3
11:25 – 13:25 Alpint, Storslalom, andra åket (Damer) Viasat OS 2
11:30 – 13:00 Alpint, Storslalom, andra åket (Damer) TV3, Viasat Sport
11:55 – 12:05 Short Track, Stafett 3000 m, B-final (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 3
12:05 – 12:45 Short Track, Stafett 3000 m, final (Damer) Viasat OS 3
12:05 – 13:30 Short Track, Stafett 3000 m, final (Damer) Viasat OS 1
12:50 – 14:00 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (Herrar) Viasat OS 4
13:00 – 13:35 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (Herrar) TV10
13:30 – 16:00 Ishockey, Placeringsmatch (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 6
13:30 – 16:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 2 (Herrar) Viasat Hockey
13:30 – 16:15 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1 (Herrar) Viasat OS 5
13:55 – 17:20 Skridsko, 10.000 m (Herrar) Viasat OS 3
14:00 – 16:45 Skridsko, 10.000 m (Herrar) TV3, Viasat Sport
14:10 – 14:50 Freestyle, Skicross, träning (Herrar) Viasat OS 7
14:40 – 15:40 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 1 (Herrar) TV10, Viasat OS 2
14:50 – 16:00 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (Herrar) Viasat OS 7
15:40 – 16:25 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (Herrar) TV10
15:40 – 17:10 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (Herrar) Viasat OS 2
16:00 – 05:59 Curling, Utslagsomgång Viasat OS 6, Viasat OS 7
16:00 – 17:00 Skidskytte, 12,5 km masstart (Damer) Viasat OS 1
16:00 – 18:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1 (Herrar) Viasat Hockey
16:10 – 17:15 Bob, Tvåmannabob, Åk 1 (Damer) TV10, Viasat OS 4
16:15 – 18:00 Alpint, Storslalom (Damer) Viasat OS 5
17:00 – 18:15 Freestyle, Hopp, final (Herrar) Viasat OS 1
17:10 – 18:25 Medalj-ceremoni Viasat OS 2
17:15 – 05:59 Bob, Tvåmannabob, Åk 2 (Damer) Viasat OS 4
17:15 – 18:25 Bob, Tvåmannabob, Åk 2 (Damer) TV10
18:00 – 05:59 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (Herrar) Viasat OS 5, Viasat OS 3
18:00 – 20:30 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat Hockey
18:15 – 21:45 Alpint, Storslalom (Damer) Viasat OS 1
18:25 – 19:00 Freestyle, Halfpipe, final, åk 1 (Herrar) TV10, Viasat OS 2
19:00 – 19:30 Freestyle, Halfpipe, final, åk 2 (Herrar) TV10, Viasat OS 2
20:30 – 00:00 Alpint, Storslalom (Damer) Viasat Sport
20:30 – 22:30 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 3 (Herrar) Viasat Hockey
21:45 – 23:00 Freestyle, Halfpipe (Herrar) Viasat OS 1
22:30 – 00:30 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1 (Herrar) Viasat Hockey
Onsdag 19 februari
01:00 – 04:45 Alpint, Storslalom (Herrar) Viasat OS 1
01:00 – 04:45 Alpint, Storslalom (Herrar) TV10
01:45 – 03:45 Ishockey, Kvartsfinal (Herrar) Viasat Sport
04:45 – 05:59 Längdskidåkning, Sprint, stafett klassisk stil Viasat OS 1
05:00 – 06:10 Freestyle, Halfpipe (Herrar) TV10
06:00 – 07:15 Freestyle, Halfpipe (Herrar) Viasat OS 3
06:00 – 08:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (Herrar) Viasat OS 1
06:10 – 08:00 Snowboard, Parallellstorslalom (H/D) TV10
06:10 – 08:20 Freestyle, Parallellstorslalom, kval (H/D) Viasat OS 4
06:10 – 08:35 Ishockey, Kvalspel (Herrar) Viasat OS 2
07:55 – 10:30 Alpint, Storslalom, första åket (Herrar) Viasat OS 3
08:00 – 10:15 Alpint, Storslalom, åk 1 (Herrar) TV3
08:00 – 10:15 Alpint, Storslalom, åk 1 (Herrar) Viasat Sport
08:00 – 11:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (Herrar) Viasat OS 1
09:00 – 11:25 Ishockey, Kvartsfinal 1 (Herrar) TV10
09:00 – 11:35 Ishockey, Kvartsfinal 1 (Herrar) Viasat OS 5
09:55 – 12:30 Freestyle, Parallellstorslalom, final (H/D) Viasat OS 4
10:00 – 12:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 2 (Herrar) Viasat Hockey
10:05 – 11:05 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (Damer) Viasat OS 2
10:15 – 11:05 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (Damer) TV3
10:15 – 11:05 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (Damer) Viasat Sport
11:00 – 14:00 Curling, Semifinal (Damer) Viasat OS 1
11:00 – 14:15 Curling, Semifinal (Damer) Viasat OS 7
11:00 – 14:15 Curling, Semifinal (Damer) Viasat OS 6
11:05 – 12:00 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (Herrar) TV3
11:05 – 12:00 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (Herrar) Viasat Sport
11:05 – 12:35 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (Herrar) Viasat OS 2
11:25 – 13:25 Alpint, Storslalom, andra åket (Herrar) Viasat OS 3
11:25 – 13:30 Alpint, Storslalom, andra åket (Herrar) TV10
11:35 – 13:30 Nordisk kombination, Lagtävling, backhoppning, träning (Herrar) Viasat OS 5
12:00 – 14:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 3 (Herrar) Viasat Hockey
13:15 – 13:45 Längdskidåkning, Teamsprint, final (Herrar) Viasat Sport
13:15 – 14:00 Längdskidåkning, Teamsprint, final (Herrar) TV3
13:15 – 14:10 Längdskidåkning, Teamsprint, final (Herrar) Viasat OS 2
13:30 – 16:00 Ishockey, Kvartsfinal 2 (Herrar) TV10
13:30 – 16:15 Ishockey, Kvartsfinal 2 (Herrar) Viasat OS 5
14:00 – 15:00 Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe (Herrar) Viasat OS 1
14:00 – 16:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 4 (Herrar) Viasat Hockey
14:10 – 14:45 Freestyle, Skicross, träning (Damer) Viasat OS 2
14:15 – 16:00 Freestyle, Parallellstorslalom (H/D) Viasat OS 7
14:15 – 16:00 Alpint, Storslalom (Herrar) Viasat OS 6
14:25 – 16:40 Skridsko, 5000 m (Damer) Viasat OS 4
15:00 – 16:00 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (Herrar) Viasat OS 1
15:20 – 17:35 Skidskytte, Mixedstafett Viasat OS 3
15:30 – 17:15 Skidskytte, Mixedstafett TV3
15:30 – 17:15 Skidskytte, Mixedstafett Viasat Sport
16:00 – 05:59 Curling, Semifinal (Herrar) Viasat OS 7
16:00 – 05:59 Curling, Semifinal (Herrar) Viasat OS 6
16:00 – 18:00 Ishockey, Kvartsfinal 1 (Herrar) Viasat Hockey
16:00 – 19:00 Curling, Semifinal (Herrar) TV10
16:00 – 20:30 Konståkning, Singel, kortprogram (Damer) Viasat OS 1
16:00 – 20:45 Konståkning, Singel, kortprogram (Damer) Viasat OS 2
16:15 – 18:00 Längdskidåkning, Sprint, stafett klassisk stil Viasat OS 5
17:10 – 18:15 Bob, Tvåmannabob, Åk 3 (Damer) Viasat OS 4
18:00 – 05:59 Ishockey, Kvartsfinal 3 (Herrar) Viasat OS 3
18:00 – 05:59 Ishockey, Kvartsfinal 4 (Herrar) Viasat OS 5
18:00 – 20:30 Ishockey, Kvartsfinal 3 (Herrar) TV3
18:00 – 20:30 Ishockey, Kvartsfinal 3 (Herrar) Viasat Sport
18:00 – 20:30 Ishockey, Kvartsfinal 4 (Herrar) Viasat Hockey
18:15 – 05:59 Bob, Tvåmannabob, Åk 4 (Damer) Viasat OS 4
20:30 – 22:30 Ishockey, Kvartsfinal 2 (Herrar) Viasat Hockey
20:30 – 23:00 Ishockey, Kvartsfinal 1 (Herrar) Viasat OS 1
22:30 – 00:30 Ishockey, Kvartsfinal 3 (Herrar) Viasat Hockey
22:45 – 23:45 Längdskidåkning, Sprint, stafett klassisk stil Viasat Sport
23:45 – 01:45 Ishockey, Kvartsfinal (Herrar) Viasat Sport
Torsdag 20 februari
01:00 – 03:00 Ishockey, Final (Damer) TV10, Viasat Sport, Viasat OS 1
06:00 – 07:00 Curling, Semifinal (Herrar) Viasat OS 2
06:00 – 08:10 Bob, Tvåmannabob (Damer) Viasat OS 3
06:55 – 05:59 Bob, Fyrmannabob, träning (Herrar) Viasat OS 7
07:55 – 08:55 Nordisk kombination, Lagtävling, backhoppning, försöksomgång (Herrar) Viasat OS 2
08:40 – 09:30 Freestyle, Skicross, seedningsåk (Herrar) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
08:55 – 10:00 Nordisk kombination, Lagtävling, backhoppning (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
09:00 – 11:00 Ishockey, Kvartsfinal 1 (Herrar) Viasat Hockey
09:30 – 12:30 Curling, Bronsmatch (Damer) TV10, Viasat OS 5
10:25 – 12:30 Freestyle, Skicross, 1/16-final (Herrar) Viasat OS 3
10:30 – 11:05 Freestyle, Skicross, 1/16-final (Herrar) TV3, Viasat Sport
10:30 – 12:30 Ishockey, Kvartsfinal 3 (Herrar) Viasat OS 1
11:00 – 13:00 Ishockey, Kvartsfinal 2 (Herrar) Viasat Hockey
11:05 – 11:25 Freestyle, Skicross, kvartsfinal (Herrar) TV3, Viasat Sport
11:25 – 11:40 Freestyle, Skicross, semifinal (Herrar) TV3, Viasat Sport
11:40 – 12:00 Freestyle, Skicross, final (Herrar) TV3, Viasat Sport
11:50 – 13:30 Nordisk kombination, Lagtävling, Längdskidåkning, 4×5 km (Herrar) Viasat OS 2
12:00 – 13:00 Nordisk kombination, Lagtävling, Längdskidåkning, 4×5 km (Herrar) TV3, Viasat Sport
12:30 – 15:25 Ishockey, Kvartsfinal 4 (Herrar) Viasat OS 1
13:00 – 14:55 Ishockey, Kvartsfinal 3 (Herrar) Viasat Hockey
13:00 – 15:25 Ishockey, Bronsmatch (Damer) TV10
13:00 – 16:00 Ishockey, Bronsmatch (Damer) Viasat OS 4
13:15 – 15:25 Skidskytte, Mixedstafett Viasat OS 3
14:30 – 17:30 Curling, Final (Damer) TV3, Viasat Sport
14:30 – 18:00 Curling, Final (Damer) Viasat OS 5
14:55 – 16:50 Ishockey, Kvartsfinal 4 (Herrar) Viasat Hockey
15:25 – 16:10 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 1 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 3
16:00 – 20:15 Konståkning, Singel, friåkningsprogram (Damer) TV10
16:00 – 20:30 Konståkning, Singel, friåkningsprogram (Damer) Viasat OS 2
16:10 – 16:45 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (Damer) Viasat OS 1
16:10 – 17:15 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (Damer) Viasat OS 3
16:45 – 18:25 Freestyle, Skicross, final (Herrar) Viasat OS 1
17:10 – 05:59 Medalj-ceremoni Viasat OS 6
18:00 – 05:59 Nordisk kombination, Lagtävling (Herrar) Viasat OS 5
18:00 – 05:59 Ishockey, Final (Damer) Viasat OS 4
18:00 – 20:30 Ishockey, Final (Damer) TV3, Viasat Sport
18:25 – 18:55 Freestyle, Halfpipe, final, åk 1 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 3
18:55 – 19:30 Freestyle, Halfpipe, final, åk 2 (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 3
19:30 – 23:00 Curling, Final (Damer) Viasat OS 1
20:30 – 22:00 Freestyle, Skicross (Herrar) Viasat Sport
21:30 – 23:30 Ishockey, Bronsmatch (Damer) Viasat Hockey
22:00 – 01:00 Curling, Final (Damer) Viasat Sport
23:30 – 01:30 Ishockey, Final (Damer) Viasat Hockey
Fredag 21 februari
01:00 – 04:00 Curling, Final (Herrar) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 08:40 Ishockey, Final (Damer) Viasat OS 2
06:00 – 11:30 Ishockey, Final (Damer) Viasat OS 1
06:10 – 10:25 Konståkning, Singel, friåkningsprogram (Damer) Viasat OS 3
08:40 – 09:40 Freestyle, Skicross, seedningsåk (Damer) Viasat OS 2
08:45 – 09:25 Freestyle, Skicross, seedningsåk (Damer) TV3, Viasat Sport
09:30 – 12:30 Curling, Bronsmatch (Herrar) TV10, Viasat OS 4
10:25 – 12:15 Freestyle, Skicross, 1/16-final (Damer) Viasat OS 2
10:25 – 13:00 Bob, Fyrmannabob, träning (Herrar) Viasat OS 3
10:30 – 11:05 Freestyle, Skicross, 1/16-final (Damer) TV3, Viasat Sport
11:05 – 11:25 Freestyle, Skicross, kvartsfinal (Damer) TV3, Viasat Sport
11:25 – 11:40 Freestyle, Skicross, semifinal (Damer) TV3, Viasat Sport
11:30 – 12:30 Freestyle, Halfpipe (Damer) Viasat OS 1
11:40 – 11:45 Freestyle, Skicross, final (Damer) TV3, Viasat Sport
12:15 – 16:15 Curling, Final (Damer) Viasat OS 2
12:30 – 14:25 Freestyle, Skicross, final (Herrar) Viasat OS 1
13:00 – 15:00 Ishockey, Final (Damer) Viasat Hockey
13:00 – 15:30 Ishockey, Semifinal 1 (Herrar) TV10
13:00 – 16:00 Ishockey, Semifinal 1 (Herrar) Viasat OS 7
13:40 – 15:20 Alpint, Slalom, första åket (Herrar) Viasat OS 3
13:45 – 14:45 Alpint, Slalom, första åket (Damer) TV3, Viasat Sport
14:25 – 15:15 Skridsko, Lagstafett, kvartsfinal (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 5
14:30 – 18:10 Curling, Final (Herrar) Viasat OS 4
14:45 – 17:30 Curling, Final (Herrar) TV3, Viasat Sport
15:15 – 16:05 Skridsko, Lagstafett, kvartsfinal (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 5
15:20 – 05:59 Skidskytte, Stafett 4×6 km (Damer) Viasat OS 6
15:30 – 17:10 Skidskytte, Stafett 4×6 km (Damer) TV10
15:55 – 17:10 Freestyle, Halfpipe (Damer) Viasat OS 3
16:05 – 16:45 Skridsko, Lagstafett, semifinal (Herrar) Viasat OS 5
16:05 – 17:30 Skridsko, Lagstafett, semifinal (Herrar) Viasat OS 1
17:10 – 05:59 Medalj-ceremoni Viasat OS 7
17:10 – 18:30 Alpint, Slalom, andra åket (Damer) TV10, Viasat OS 3
17:30 – 17:45 Short Track, 500 m, kvartsfinaler (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
17:45 – 18:15 Short Track, 1000 m, kvartsfinaler (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:00 – 05:59 Ishockey, Semifinal 2 (Herrar) Viasat OS 5
18:00 – 20:30 Ishockey, Semifinal 2 (Herrar) TV3, Viasat Sport
18:10 – 05:59 Freestyle, Skicross (Damer) Viasat OS 4
18:15 – 18:20 Short Track, 500 m, semifinaler (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:20 – 18:45 Short Track, 1000 m, semifinaler (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:45 – 05:59 Skidskytte, Stafett 4×6 km (Damer) Viasat OS 3
18:45 – 18:50 Short Track, 500 m, B-final (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:50 – 18:55 Short Track, 500 m, final (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:55 – 19:00 Short Track, 1000 m, B-Final (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 2
19:00 – 19:20 Short Track, 1000 m, Final (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 2
19:00 – 21:00 Ishockey, Final (Damer) Viasat Hockey
19:20 – 19:30 Short Track, Stafett 5000 m, B-final (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
19:30 – 20:30 Short Track, Stafett 5000 m, Final (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 2
20:30 – 22:00 Freestyle, Skicross, final (Damer) Viasat Sport
20:30 – 23:00 Ishockey, Semifinal 1 (Herrar) Viasat OS 1
21:00 – 23:00 Ishockey, Semifinal 1 (Herrar) Viasat Hockey
22:00 – 01:30 Curling, Final (Herrar) Viasat Sport
23:00 – 01:00 Ishockey, Semifinal 2 (Herrar) Viasat Hockey
Lördag 22 februari
01:00 – 02:45 Längdskidåkning, 30 km (Damer) TV10, Viasat OS 1
01:30 – 04:15 Alpint, Slalom (Herrar) Viasat Sport
02:45 – 04:45 Ishockey, Bronsmatch (Herrar) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Alpint, Slalom (Damer) Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Short Track, Finaler Viasat OS 2
06:10 – 08:00 Snowboard, Parallellslalom, kval (H/D) TV10, Viasat OS 4
08:30 – 10:10 Alpint, Slalom, andra åket (Damer) Viasat OS 4
09:00 – 12:00 Curling, Final (Herrar) Viasat OS 1
09:30 – 11:30 Ishockey, Final (Damer) Viasat Hockey
10:10 – 12:30 Snowboard, Parallellslalom, final (H/D) TV10, Viasat OS 4
10:20 – 12:35 Längdskidåkning, 30 km (Damer) Viasat OS 2
10:30 – 12:15 Längdskidåkning, 30 km (Damer) TV3, Viasat Sport
11:30 – 13:30 Ishockey, Semifinal 1 (Herrar) Viasat Hockey
12:00 – 14:25 Skidskytte, Stafett 4×6 km (Damer) Viasat OS 1
13:00 – 16:00 Ishockey, Semifinal 2 (Herrar) Viasat OS 2
13:30 – 15:30 Ishockey, Semifinal 2 (Herrar) Viasat Hockey
13:40 – 15:30 Alpint, Slalom, första åket (Herrar) Viasat OS 3
13:45 – 15:30 Alpint, Slalom, åk 1 (Herrar) TV3, Viasat Sport
14:25 – 14:50 Skridsko, Lagstafett, semifinal (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 4
14:30 – 15:20 Skidskytte, Historiska lopp, stafett (Herrar) Viasat OS 5
14:50 – 14:55 Skridsko, Lagstafett, D-final (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 4
14:55 – 15:15 Skridsko, Lagstafett, C-final (Herrar) Viasat OS 4
14:58 – 15:14 Skridsko, Lagstafett, C-final (Herrar) Viasat OS 1
15:14 – 15:20 Skridsko, Lagstafett, D-final (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 4
15:20 – 15:50 Skridsko, Lagstafett, C-final (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 4
15:20 – 17:45 Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (Herrar) Viasat OS 5
15:30 – 17:20 Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (Herrar) TV3, Viasat Sport
15:30 – 17:25 Ishockey, Bronsmatch (Damer) Viasat Hockey
15:50 – 16:00 Skridsko, Lagstafett, B-final (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 4
16:00 – 16:15 Skridsko, Lagstafett, final (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 4
16:00 – 19:00 Ishockey, Bronsmatch (Herrar) TV10, Viasat OS 2
16:15 – 16:20 Skridsko, Lagstafett, B-final (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 4
16:20 – 17:25 Skridsko, Lagstafett, final (Damer) Viasat OS 1, Viasat OS 4
17:10 – 05:59 Alpint, Slalom, andra åket (Herrar) Viasat OS 3
17:10 – 05:59 Medalj-ceremoni Viasat OS 7
17:20 – 18:35 Alpint, Slalom, andra åket (Herrar) TV3, Viasat Sport
17:25 – 05:59 Konståkning, Uppvisning Viasat OS 6
17:25 – 18:55 Bob, Fyrmannabob, Åk 1 (Herrar) Viasat OS 1, Viasat OS 4
17:45 – 05:59 Längdskidåkning, 30 km (Damer) Viasat OS 5
18:55 – 05:59 Bob, Fyrmannabob, Åk 2 (Herrar) Viasat OS 4
18:55 – 20:10 Bob, Fyrmannabob, Åk 2 (Herrar) Viasat OS 1
19:00 – 20:00 Konståkning, Uppvisning TV3, Viasat Sport
20:00 – 21:45 Längdskidåkning, 30 km (Damer) Viasat Sport
20:10 – 23:00 Alpint, Slalom (Herrar) Viasat OS 1
21:45 – 23:30 Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (Herrar) Viasat Sport
22:00 – 00:00 Ishockey, Bronsmatch (Herrar) Viasat Hockey
23:30 – 01:30 Ishockey, Bronsmatch (Herrar) Viasat Sport
Söndag 23 februari
06:00 – 07:45 Längdskidåkning, 30 km (Damer) Viasat OS 1
06:10 – 08:30 Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (Herrar) Viasat OS 3
07:00 – 09:30 Alpint, Slalom (Herrar) Viasat OS 5
07:45 – 09:30 Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (Herrar) Viasat OS 1
07:50 – 11:05 Längdskidåkning, 50 km masstart (Herrar) Viasat OS 2
08:00 – 10:45 Längdskidåkning, 50 km masstart (Herrar) TV3, Viasat Sport
08:30 – 10:30 Ishockey, Semifinal 1 (Herrar) Viasat Hockey
08:30 – 11:40 Ishockey, Bronsmatch (Herrar) Viasat OS 3
09:30 – 11:30 Ishockey, Bronsmatch (Herrar) Viasat OS 1
10:25 – 11:55 Bob, Fyrmannabob, Åk 3 (Herrar) TV10, Viasat OS 5
10:30 – 12:30 Ishockey, Semifinal 2 (Herrar) Viasat Hockey
11:05 – 13:30 Andra veckans 55 medaljer Viasat OS 2
11:30 – 13:00 Alpint, Slalom, andra åket (Herrar) Viasat OS 1
11:55 – 05:59 Bob, Fyrmannabob, Åk 4 (Herrar) Viasat OS 5
11:55 – 13:05 Bob, Fyrmannabob, Åk 4 (Herrar) TV10
13:00 – 16:00 Ishockey, Final (Herrar) TV3, Viasat Sport
13:00 – 16:00 Längdskidåkning, 50 km masstart (Herrar) Viasat OS 1
13:00 – 17:00 Ishockey, Final (Herrar) Viasat OS 3
13:30 – 16:30 Bob, Fyrmannabob (Herrar) Viasat OS 2
16:00 – 17:00 Freestyle, Halfpipe (Damer) Viasat OS 1
16:30 – 18:30 Ishockey, Final (Herrar) Viasat Hockey
16:55 – 19:35 Avslutnings-ceremoni Viasat OS 7
17:00 – 05:59 Avslutnings-ceremoni Viasat OS 3, Viasat OS 4, Viasat OS 6
17:00 – 20:00 Avslutnings-ceremoni TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
17:00 – 20:00 Alpint, Slalom (Herrar) Viasat OS 1
18:30 – 20:30 Ishockey, Bronsmatch (Herrar) Viasat Hockey
20:00 – 23:00 Längdskidåkning, 50 km masstart (Herrar) Viasat Sport
20:00 – 23:00 Ishockey, Final (Herrar) Viasat OS 1
20:30 – 22:30 Ishockey, Final (Herrar) Viasat Hockey
23:00 – 01:30 Ishockey, Final (Herrar) Viasat Sport

*Dessa tider kan komma att ändras och uppdateras under OS gång. Vi tar inget ansvar för felskrivning eller felaktig information.

Kanaler att se OS 2014 i Sotji på

TV3 OCH TV10

Kanalerna TV3 och TV10 i Viasat kommer att sända det bästa delarna från OS. Det innebär direktsändningar från morgon till kväll. Där kommer man att kunna se de svenska medaljhoppen, hela invigningen, de hetaste matcherna och medaljstriderna samt dagsaktuella höjdpunkter och sammandrag m.m.

PÅ VIASAT

Har man Viasats TV-utbud så får man tillgång till hela TV-utbudet med svenska kommentatorer och HD-kvalité under OS 2014. Man kommer kunna se OS direktsänt på ett flertal olika extrakanaler och ha möjligheten att fälja bland upp till sex direktsända grenar samtidigt, samtidigt som en nyhetskanal kommer att sända OS dygnet runt. Det finns alltså oändliga möjligheter att kunna se precis vad man vill under OS i Sotji med Viasats TV-utbud. Perfekt för den riktiga idrottsnörden.

PÅ VIAPLAY

Viasat har också en onlinettjänst som heter Viaplay. Denna ingår för alla som har Viasats sportpaket och kostar annars 279 kr i månaden (aktuellt pris november 2013). Med Viaplay kan man följa OS oavsett om man sitter på på bussen, är ute på promenad  då man kommer att kunna följa OS direktsänt i både datorn, mobilen, surfplattan eller spelkonsolen.

 

6 Kommentarer
  1. OS ska vara för allmänhetens tjänst i SVT – inte i flamsiga reklamstinna kanaler

  2. Vad får vi se i svt,tv4

  3. Man har ju tillgång till radion och där slipper man reklamen Tack o lov

  4. Hittar inte längdskidor stafett 4x10km herrar tabellen ovan. kommer inte det att sändas ?

  5. Hej Börje,

    4×10 km stafett herrar sänds:

    10:50 – 13:45 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km på Viasat OS 3

    och

    11:00 – 13:30 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km på TV3 och Viasat Sport

  6. Inget, förutom på Nyheterna

Lämna ett svar